Nejpřirozenější způsob, jak se jich zbavit, je sbírat je. Pokud je pravidelně sbíráte ze zeleniny, je tato metoda dlouhodobě dokonce velmi slibná.
Naše tipy
● Zvláště dobře jím chutnají listy hořčice a afrikánu. Tyto rostliny působí jako rostlinné lapače.

Vytvořte bariéru
Můžete vytvořit bariéry. Pak se nemohou dostat do záhonů. Nejlepší je sázka na obnovitelný zdroj, jako je dřevo.
● Plot musí být zakopán nejméně 5 cm hluboko v zemi. V opačném případě se prostě proplazí pod ním.
● Tyto tvorové jsou opravdovými akrobaty. Proto se ujistěte, že žádné listy nebo rostliny nevisí přes zábranu.

Přirození predátoři
Plži mají přirozené nepřátele, jako jsou ježci, ropuchy nebo kachny. Zajistěte těmto zvířatům optimální životní podmínky, ti vás za to podpoří ve vašem boji proti nim.
● Pokud chcete v zahradě ropuchy, budete potřebovat na zahradě malý rybník. Přístřešky na pevnině nacházejí ropuchy v dírách a štěrbinách.
● Pokud je vaše zahrada obklopena plotem, můžete přemýšlet o nákupu indických kachen. Oblíbené jídlo těchto zvířat jsou právě hlemýždi.
● Slimáci proti slimákům? I to funguje: Slimák největší je plž, který jí další plže.
Použijte kávu a mech
Můžete také použít kávové nebo mechové přípravky. Kofein je někdy ještě účinnější než chemické přípravky.
● Mech obsahuje celou řadu protilátek, které je chrání před predátory. Proto plži pohrdají mechem. Několik studií ukázalo vynikající účinnost mechových přípravků.
Nepoužívejte chemii
V hobby obchodech najdete řadu produktů na boj proti plžům, které nedoporučujeme. Protože mnoho přípravků je škodlivých i pro ostatní zvířata a látky se hromadí ve vašem ovoci nebo zelenině.
● Prostředek, který je dokonce schválen pro ekologické zemědělství, je fosforečnan železitý. Látka se přirozeně vyskytuje v půdě, a proto je pro životní prostředí neškodná. U hlemýžďů se fosforečnan železitý hromadí ve střevě, což způsobí, že přestanou jíst a pomalu zemřou.