Doplněk stravy? Jedině s Ginkgo Biloba.

Díky dnešní stravě chudé na vitamíny a minerály je nezbytné přijímat látky jiným způsobem. Proto většina lidí každodenně nebo alespoň čas od času utratí nějakou tu korunu za vitamínové přípravky. V nabídce je jich nepřeberné množství. Každý si tedy může vybrat podle toho, co jeho tělu schází. Ale jsou tyto uměle vytvořené vitamíny opravdu účinné? Co takhle vyzkoušet Ginkgo Bilobu.
strom gingko
Účinky na lidský organismus
Představuji vám doplněk stravy, o kterém jste již určitě slyšeli. Je to Ginkgo Biloba, která má na lidský organizmus blahodárné účinky. V dnešní době plné stresu vám pomůže si zachovat duševní rovnováhu, podporuje normální činnost mozku, zlepšuje kognitivní funkce, jako je soustředění, paměť či vyjadřování. Napomáhá také při špatném krevním oběhu tím, že zlepšuje průtok krevních kapilár i periferního oběhového systému, jež má vliv na zrak a sluch. Je vhodné ho užívat také při astmatu, migrénách a v neposlední řadě působí jako antioxidant. Pro své účinky je to velmi oblíbený doplněk stravy nejen u starých lidí.
doplněk stravy
Dlouhověký strom pocházející z Číny
A odkud tenhle zázračný doplněk pochází? Ginkgo biloba neboli jinan dvoulaločný je opadavý strom pocházející z Číny. Může dorůstat do výšky až 40 metrů. V dužnatých obalech semen jsou obsaženy organické kyseliny, které způsobují zápach a podráždění pokožky. Jinan dvoulaločný je pokládán za národní strom Číny. Již starověcí Číňani před 5 tisíci lety využívali jeho léčebných vlastností. Odolnost vůči suchu i mrazu a imunita vůči různým druhům škůdců mu zaručuje dlouhý život. Extrakt se získává z vějířovitých listů.
Doplňky stravy s Ginkgo Bilobou lze užívat v různých formách. Dostupné jsou v kapslích, tabletách, jako tinktura, kapky nebo v prášku. Můžete si z něj dokonce uvařit i čaj. Chcete-li udělat něco prospěšného pro své zdraví, neváhejte si nějaký ten přípravek s Ginkgo Bilobou pořídit. Přírodní produkty jsou vhodné i jako dárek.