Jak se obléknout na společenské akce?

Přistála vám v rukou pozvánka na společenskou akci a vy jste zůstali zaskočeni předepsaným dress code? Pokud i vy tápete, co že si na akci máte vlastně obléknout, nepropadejte panice. Náš přehledný seznam vám představí několik nejčastějších dress code, se kterými se můžete na pozvánkách setkat, tak aby vás příště už nic nepřekvapilo.

krásná žena

Znát jednotlivé styly dress code je nesmírně důležité, jedině tak se můžete vyhnout módnímu faux pas při vstupu na večírek a užít si celý večer na maximum či se dokonce hvězdou večera stát.

Black tie? Co to vlastně znamená a jak se v tomto případě obléknout?

Už s překladu si můžeme odvodit, že v tomto případě bude vévodit černá, černá vázanka je pak doslovný překlad. S tímto typem dress code se můžete velmi často setkat při nejrůznějších galavečerech, banketech a premiérách. Pro muže to znamená jediné, bez černého motýlku se zkrátka neobejdou.

U žen bylo dříve výsadou obléci dlouhé společenské šaty, dnes už je však bez obav můžete nahradit šaty do půlky lýtek. Celá róba by měla ale na první pohled působit vždy elegantně a vkusně. Vždy záleží na dané příležitosti, ale také na samotném vkusu a preferencích ženy.

White tie

Pokud je black tie považován za slavnostní dress code, white tie je na špici mezi styly. Jedná se o nejformálnější styl oblečení, od žen jsou vyžadovány honosné róby a muži by neměli opomenout frank společně s bílým motýlkem, podle kterého je taky daný dress code pojmenován. Celý dress code je vhodný doplit o jednoduché a nápadité šperky. Co třeba ozdoba do vlasů Prima-obchod?

Smart casual

Pod tímto spojením hledejte uvolněnou a neformální módu ovšem v kombinaci s elegancí a kreativitou. Muži tento styl často vyřeší padnoucím sakem s plátěnými kalhotami nebo džíny.

výběr bot

Dámy, tak jako vždy, to mají při vybírání oblečení o poznání složitější. Možnosti, jak se na takovou příležitost obléknout jsou totiž nesčetné. Vynést mohou koktejlové šaty, stejně jako sukni či společenské kalhoty.