Kunert Lavado – dětský kočárek i do nepohody

Hledáte vhodný dětský kočárek do města i na venkov? Rádi byste si jej brali i na dovolenou, do náročnějších terénů, kde není pouze rovný vydlážděný chodník nebo asfaltová silnice? Plánujete se s kočárkem procházet i v lese, na polních cestách, podél potoků, po hrázi rybníků a na dalších místech, kde musíte překonávat drobné terénní nerovnosti, např. kameny či kořeny? Pak bychom vám mohli doporučit značku Kunert.

maminka s kočárkem

Výrobce si dal na kočárku záležet

Že by měly dětské kočárky podléhat směrnicím, které se zaměřují zejména na bezpečnost dětí při přepravě, je jasné snad každému, ovšem výrobce značkových kočárků Kunert Lavado si dal opravdu záležet, abyste měli v rukou opravdu špičkový model.

V první řadě se zaměřil na základní konstrukci. Ta je dostatečně robustní i pro jízdu v náročnějším terénu, a zároveň je velmi lehká. Je zhotovena ze slitiny hliníku, podobně jako je tomu u dražších modelů jízdních kol. Spolehlivý rám navazuje na odpružený podvozek, takže vaše ratolesti nebudou mít pocit, že s nimi právě projíždíte po tankodromu. Velké průměry kol zajišťují stabilitu i v místech, kde musíte překonávat určité terénní nerovnosti, nejsou to tedy golfky s malými kolečky, které se vám zaseknou při každém nájezdu na větší kámen.

Kočárky Kunert se zcela záměrně zhotovují v různých barevných modifikacích, což má pochopitelně příznivý vliv nejen na maminky, které kočárek tlačí, ale zejména na děti. Ty velmi citlivě vnímají barevný svět kolem nás, a uzavřete-li je do příliš tmavých boxů, může to způsobit psychické problémy.

dítě v kočárku

3 v 1

Výrobce se zaměřuje i na dvojkombinace nebo trojkombinace. To znamená, že z jednoho výrobku lze vytvořit dvě různé verze – sportovní a klasickou s vodorovnou korbou. Třetí část trojkombinace je autosedačka. Máte tedy dva nebo tři výrobky v jednom, což usnadňuje situaci při nákupu zejména sportovní verze pro batolata a sedačky do auta na zadní sedadlo.