Ochrana klíče od auta

Už se vám někdy stalo, že jste se rozhodli pro koupi nového automobilu, které by vám mělo nějakou dobu posloužit. Vůz jste nehledali nový, ale ojetý. Našli jste auto, které by vám vyhovovalo a splňovalo vaše podmínky. Domluvili jste se s majitelem na jeho prodeji. Napsali jste kupní smlouvu, vyřídili potřebný přepis a nové pojištění. Dostali jste vůz, ale bohužel jen s jedním klíčem, který byl na pokraji svých sil. Klíč v obalu skoro nedržel a funkce spínačů byla dosti opotřebená. Prodejce bohužel víc klíčů k vozu nedostal a sám si nové klíče nenechal udělat.

klíč od auta

Tak to zbylo na vás. Není to levná záležitost. Spousta lidí neví, že v obalu na klíče se schovává elektrický mechanismus, kterému se říká imobilizér. Ten má takovou schopnost, že se spojí s řídící jednotkou vašeho vozu a tím povolí vozu nastartovat a přivést palivo. Když dojde k jeho poškození, vůz se stane nepojízdným. Nebudete moci nastartovat a nehnete se z místa. Proto je dobré zacházet s klíči od auta stejně jako s jiným elektrickým mechanismem jako je například mobil. Mechanismus je naštěstí chráněn obalem, který ovšem může prasknout nebo se poškodit. Vaše klíče můžete chránit například silikonovými pouzdry, které vám zabrání v přístupu vody a velkým otřesům, když vám klíče spadnou na zem. Budete je mít chráněny stejně jako mobil, na kterým máte silikonový kryt.

pouzdro

Nebudou tak vystaveny škrábancům, oděrkám, prasklinám ani dalšímu poškození. Nedostane se do nich prach a nečistoty. Chráníte tak spínače i samotný mechanismus. Silikonová pouzdra jsou pružná a velmi příjemná na dotek. Klíče tak nekloužou v ruce. V dnešní době jsou obaly velice elegantní s pěkným vzhledem. Napodobují vzhled samotného klíče. Můžete tak nosit klíče v kabelce, batohu, v ruce nebo v kapsy od kalhot a nemusíte se bát, že by se klíč poškodil.