Výhody a nevýhody investice do dřevostavby

Jelikož ceny bytů v současnosti neustále rostou stejně tak jako pronájmy, hodně lidí se rozhodne pro investici do novostavby. Díky širokému spektru nabídky firem mají tak zaručeno, že dům bude nejen zcela nový a nebude tedy nutné vynakládat další prostředky na rekonstrukce a opravy, ale bude postaven podle představ investora, což je pro pohodlí bydlení velmi důležité.
stavitel u domu
Hlavní výhodou dřevostavby, kterou ocení jistě každý, je rychlost její výstavby. Mnohdy se člověk ocitne v situaci, kdy potřebuje pořídit bydlení co nejrychleji a k tomu je dřevostavba ideální. Doba realizace od vypracování projektové dokumentace až po předání zcela hotového domu se pohybuje v řádech měsíců. Zděný dům s takovou rychlostí jen těžko postavíte.
Velkým plusem je také dobrá cena, a to nejen celé výstavby, ale i náklady na následné vytápění jsou nižší než u cihlových domů. Vykazují totiž velmi dobré tepelně izolační vlastnosti.
Nesmíme ale také zapomínat, že i když se dřevostavby zdají ideální investicí, je potřeba říci, že zděné domy mají ve většině případů delší životnost. Uvádí se také, že domy z cihel vykazují lepší akumulační vlastnosti a zvukovou izolaci.
Vyjmenovat tato obecná pravidla není nic nového, je ale potřeba klást důraz na výběr firmy, která  nám dům postaví. Každá společnost nabízí jiné skladby a výplně obvodových i vnitřních stěn, různé izolace stěn a podlah, fasády, výšku stropů, provedení střechy atd. Je důležité všechny tyto a další jednotlivosti s firmami dopředu konzultovat a zvážit. Ověřit si, zda opravdu cena odpovídá kvalitě a jak moc chceme mít dům levný právě na úkor kvality.
stavba s jeřábem
Když se tedy rozhodneme pro nové bydlení, čeká nás hodně práce a zjišťování dopředu, ale výsledkem pak bude bydlení dle našich představ, a to je přece sen každého z nás.