Aby vám notebook vydržel déle

Zatímco stolní počítače vydrží dlouhé roky, notebooky se velmi rychle kazí. Z části je to kvůli menšímu prostoru pro umístění všech součástí, ale často za to může právě špatné zacházení. Jak tedy zařídit, aby vás laptop něco vydržel?

Přehřívání

Notebooky obecně mají chlazení zabudované ve spodní části, tudíž jakmile jej položíme, chlazení funguje o něco hůř. O to více, pokud jej používáme například v posteli, nebo na gauči, kde jej zahřívá měkká látka. Přehřívání můžeme snadno zabránit pomocí chladící podložky, která váš notebooku vyvýší a pomocí zabudovaného větráčku jej ochlazuje.

přivřený notebook

Přenášení

Notebooky jsou oblíbené právě pro možnost, kdykoliv je přenést a cestovat s nimi. Ovšem při přenášení dochází k mnoho nepatrným převratům a nárazům, jimiž se ve výsledku notebook ničí. Pokud se svým laptopem často cestujeme, vyplatí se zainvestovat do tašky, nebo batohu na notebook promodarky.cz, které jsou speciálně navrženy tak, aby držely náš přenosný počítač v bezpečí. Vybírat lze ze spousty možností, především dle parametrů našeho počítače, funkčnosti konkrétního zavazadla a doplňkových benefitů. Máte-li firmu, jejíž zaměstnanci často přenáší notebooky kvůli práci, můžete i zainvestovat a batohy či tašky nechat potisknout vaším logem. Tuto službu nabízí například firma PromoDárky, kde si vyberete z velkého množství zavazadel pro přenos laptopů, a následně vám je potisknout dle vašich požadavků.

notebook v posteli

Prach

V prašném prostředí se notebook často rychle zanese, čímž se nejenže rychleji přehřívá, ale rovněž zpomalí. Nechat notebook pravidelně vyčistit není od věci. ALE nedělejte to sami. Může se stát že laptop po rozložení už nedokážete složit, nebo jej nenávratně poškodíte.

Antivirus

Ať už máte stolní, nebo přenosný počítač, vyplatí se investice do kvalitního antiviru. Viry se totiž stahují i pouhým kliknutím na nějaký odkaz, či stránku a někdy na ně ani nepřijdete. Přesto vám hrozí velké nebezpečí, od zpomalení počítače, až po krádež identity. Antivirus lze samozřejmě stáhnout i zdarma, ale nejspíš nebude mít takový rozsah ochrany, jako ten placený.