Černý pátek

Je brán jako akce a vzorem je USA či Kanada. Nakoupíte opravdu ve velkých slevách. Historie sahá až do samotného roku 1929. Černý pátek je v Americe tradicí a je vždy na konci měsíce listopadu. Je považován za začátek tzv. nákupní horečky a to před Vánoci. V Americe není považován za svátek, ale například v Kalifornii lidé dostávají den volna, aby mohli nakupovat. Komu by se to nelíbilo? Nám třeba ano. Vznikl ve Philadelphii, postupně se rozšířil po celém světě. V dnešní době najdete jen málo zemí, kde se nevyskytuje. Některé obchody v tento den začaly otevírat již od šesti hodin rána a později některé dokonce už i před půlnocí.
černý pátek
Veřejností je velmi oblíben a není se také čemu divit. Kdo by rád nenakupoval ve slevách? Mnozí nakupující stojí v nekonečně dlouhých řadách spoustu hodin, ale vyplatí se jim to. Vyskytují se ale i případy, že dochází ke rvačkám nebo násilí a to jak mezi zákazníky tak
 i samotným personálem. Jsou zaznamenány i úmrtí. Je to opravdu šílený den. Je pravda,
že obchody hodně trpí na škodách majetku, ale na druhou stranu si mohou pochvalovat tržby za tenhle den.

U nás Černý pátek existuje také. A kdo s ním vůbec přišel? Byla to firma Apple v roce 2011. Později začaly slevy přicházet i do obchodů s oblečením, elektronikou apod.
Slevy jsou mnohdy opravdu nízké, ale bývají také nafouklé. Dobrou radou pro vás by mělo být to, že byste si měli srovnat původní a nynější cenu dané věci. Výhodou je ale pořád to,
že pokud nakoupíte ve slevě, máte stále nárok na reklamaci, pokud by se vám s výrobkem cokoliv stalo.
nákupy ve slevách
Víte, jak by správně měla vypadat sleva?
Každý regál nebo štítek by měl být opatřen informací o původní ceně, výši slevy a nové ceně, jinak se může brát za podvod, jelikož mnoho obchodníku s cenami manipuluje.
Opravdu se nikdy nenechte zmást slovem SLEVA a radši se tomu pořádně podívejte na kloub, než něco koupíte.