Týden na horách, týden u moře

Někdo jako místo pro svou dovolenou preferuje jižní země, někomu se chce více na sever. Je to dáno tím, co si každý od své dovolené slibuje.
§  Pokud pojedeme do Španělska nebo Řecka, asi budeme hledat moře.
§  Toužíme-li po lyžování, až tak daleko nemusíme.
–         Stačí zajet do sousedního Rakouska, do Alp.

sierra nevada

Co dělat v případě, že se nemůžeme rozhodnout? Nebo může nastat ještě složitější situace, kdy se nemůžeme dohodnout s partnerem. Vy chcete do hor na lyžovačku a partner touží smočit nohy v moři. Jedno řešení by tu bylo. V areálu Sierra Nevada, který se nachází ve Španělsku, najdete vše, co potřebujete. Lyžovat můžete v nadmořské výšce tří tisíc metrů. Po většinu roku i za slunečného počasí. Jestliže vystoupáte na některý z vrcholků, můžete zahlédnout starobylé španělské město Granada.

granada

N jaře je levněji

Sierra Nevada se skládá z šesti středisek, do kterých platí jednotný skipas. Tento areál je přímo rájem pro vyznavače lyžování. Nabízí se tu přes sto kilometrů udržovaných sjezdovek. Na žádnou z nich nemusíte vlastními silami, ale vyvezou Vás sedačkové lanovky. Tratě nejsou nikterak obtížné, nejdelší měří přes šest kilometrů.

–         Jestliže chcete trochu ušetřit, je dobré navštívit tento areál na jaře.
–         Permanentku na týden si tu pořídíte za poloviční cenu.
–         V sezóně za ni zaplatíte v přepočtu téměř sedm tisíc našich korun.

španělsko
Když sestoupíte z výšin pohoří, můžete navštívit zábavní park ve městě Pradolano. Nabízejí se tu zimní radovánky. K vyzkoušení tu mají klasickou bobovou dráhu i dráhu ruskou. Maximální rychlost pro dvojbob bude čtyřicet kilometrů za hodinu. Máte už zimy dost a teď by to chtělo konečně to moře? Není problém. Zajeďte si na pobřeží Costa Tropical. Většinu roku tu mají teplotu kolem dvaceti stupňů. Slunné pobřeží je od horského střediska vzdálené pouhou hodinu jízdy autem.