Chytrý pomocník k ochraně bazénu a k osobní hygieně

A pokud se chceme v pohodlí domácího prostředí koupat v čisté a nezávadné vodě, o bazén je nutné se starat. Není to péče nijak složitá, ale je nezbytná a pokud se z ní stane rutina, zabere pár minut.

Jedním s největších pomocníků, jak si zachovat vodu čistou je určitě plachta na přikrytí bazénu, pokud nemá bazén finančně náročnější zastřešení. To se ovšem u menších bazénů, které jsou určeny hlavně pro hraní dětí, ani nevyplatí. Stejně tak je nepostradatelná udržovaná filtrace a bazénový vysavač.

zahradní sprcha

Další způsob, jak omezit znečištění bazénu, je investice do solární zahradní sprchy https://www.chlorito.cz/solarni-sprcha. Nejde o velký výdaj a sprcha se dá pořídit i velice levně. S tímto pomocníkem máte zase o něco lepší vyhlídky na čistý bazén. Stačí se před vstupem do bazénu opláchnout a smýt tak ze sebe například přípravky chránící kůži před sluncem, pot a drobné nečistoty, zachycené třeba na chodidlech. Zahradní solární sprcha poslouží stejně dobře po výstupu z bazénu, kdy ze sebe jednoduše opláchnete zbytky chlorované vody, aniž byste museli chodit do koupelny v domě. Tím omezíte i riziko, že si zamokříte podlahu v domácnosti.

Ekonomický ohřev vody

Solární sprcha je výtečný pomocník, který umí ohřát svůj zásobník vody za pomoci slunečních paprsků a nemáte tak žádné náklady na ohřev vody. Jde tedy spíš o to, že můžete energii uspořit, pokud budete solární sprchu naplno využívat.

zahradní sprcha2

Jednoduchá instalace

Ani instalace sprchy není nijak složitá, modely jsou většinou stabilní a stačí ukotvení k podlaze a zajištění přívodu vody do zásobníku a je hotovo.

Zahradní sprcha samozřejmě není podmíněna vlastněním bazénu. Jednoduše si můžete udělat na zahradě nebo na terase osvěžující koutek, kde se můžete v průběhu dne osprchovat, aniž by vás to stálo peníze za ohřev vody.

Designový prvek na zahradě

Solárních sprch je na trhu velký výběr, od těch nejjednodušších, až po propracované designové modely, mezi kterými si vyberete právě takový, který zapadne stylem do prostředí vaší zahrady a může být i zajímavým zahradním doplňkem.