Máte malý byt? Trochu si ho zvětšete

Pokud se vám zdá, že vás byt je až příliš malý, možná by se vám ho povedlo trochu nafouknout pomocí speciálního nábytku, který nezabírá místo.

Máte malý byt? Trochu si ho zvětšete

Vzhledem k tomu, že jsou dnes byty opravdu hodně drahé, mnoho lidí se rozhodlo trochu se stísnit a místo aby žili v podnájmu, žijí sice ve svém, ale na malém prostoru. Takto se dá normálně žít v jednom dvou lidech, ale ve chvíli, kdy přijde na svět dítě, chce to uvažovat o rozšíření. To samozřejmě většinou není možné. Těžko zvětšíte byt někde v paneláku a na koupi vedlejšího chybí peníze. I tak se ale dá zvětšit obytný prostor, jen se musí vědět jak.

Oblečení na ramínku

Nejlevnější a docela i funkční způsob je prostě uklidit. Ovšem ne prach někde za almarou, ale takřka všechno. Malé byty musí být vybaveny maximálně prakticky a nemělo by v nich být navíc ani smítko. Vše, co nepotřebujete, tedy vyhoďte. Zní to docela drasticky, ale skutečně to funguje. Tímto způsobem je možné získat opravdu docela dost místa. Když to ještě zkombinujete s koupí vestavěných skříní, možná nakonec takto uspoříte i několik cenných metrů čtverečních.

Oblečení

Vysoce praktický nábytek

Vestavěné skříně na míru jsou ryze praktickým nábytkem, který slouží hlavně k uvolnění obytného prostoru. Na rozdíl od klasických almar nezabírají žádné místo tam, kde ho zabírat nemají. Jsou totiž uloženy do stěn, alespoň částečně, a tudíž šetří místo. Stejně jako klasika, tak i vestavěný nábytek může mít skutečně hodně prostoru. Samozřejmě záleží na tom, co přesně si objednáte. Obecně ale platí, že se do speciálního nábytku vleze stejné penzum věcí jako do klasické almary. Nemusíte se tedy obávat toho, že byste neměli kam ukládat oblečení a další věci.

Materiál

Mnoho lidí si naivně myslí, že když jsou vestavěné skříně prakticky celým svým objemem skryté ve stěnách, je možné je vyrobit prakticky ze všeho, takřka i z odpadu. To ale není pochopitelně pravda, jelikož i tento druh nábytku podléhá zkáze. Chcete-li, aby vám vydržel opravdu dlouho, měli byste si ho nechat vyrobit z něčeho kvalitnějšího.