Hobby naší doby

Jak dnes lidé tráví svůj volný čas a čemu se věnují? Rozhlédněte se po svém okolí a zamyslete se chvíli nad tím.
Moji rodiče a prarodiče chodili brzy ráno do práce a celkem brzy odpoledne se z ní vraceli. Pak se ale věnovali další práci doma. Hlavně na zahrádce a v garáži a pak obcházeli domácí zvířata. Babička husy, prase, slepice, králíky, kačeny a další. Dnes už hospodářská zvířata vídáte i na vesnicích zřídka. My měli ještě zabíjačku 2x až 3x ročně. Dnes je to utopie. Večer se hráli karty nebo jiné společenské hry. O víkendu se šlo nebo jelo na návštěvu nebo na výlet a zase zahrádka.
odpočinek nad jezerem
Dnes mají lidé v rodinných domcích také zahrádky a lidé ve městech občas menší zahrádku v zahrádkářské kolonii, ale už ne každý na ní pěstuje zeleninu. Bývají většinou okrasné a nepotřebují každodenní péči. Spíše takovou péče ve vlnách a jednou týdně posekat, pokud dost prší. Zbývá tak více času na jiné věci.

Cestování

Ať v týdnu nebo o víkendu, o prázdninách a prodloužených víkendech nemluvě, kam se vrtnete, všude plno lidí. Na kole, na bruslích, na motorkách, autem, pěšky. Národ se různě přemisťuje. Kulturní akce, výstavy, zámky, hrady, přírodní památky, všechen program láká a lidé ho vyhledávají. Ať už ti s dětmi nebo ti bezdětní. Nabídka je určitě širší než dříve a stejně je všude plno. Často až nepříjemně. Na některá místa je lepší chodit za špatného počasí a i tak tam na další nadšence narazíte.
green koktejl

Zdravý životní styl

Sportujeme určitě víc než dřív a s tím je spojená i výživa. Věnujeme se přípravě různých zeleninových a ovocných koktejlů, používáme superpotraviny, na facebooku si vyměňujeme recepty a fotíme, co dobrého a zdravého jsme upekli a uvařili.
Kolo má dnes snad už každý a i kolečkové brusle jsou ve velké oblibě. U mladých i starých. Má to tu nevýhodu, že na stezkách se zase probíjíte davy lidí. Není nad procházku v hlubokém lese, pokud toužíte po samotě.