Je vztah na dálku pro vás?

Cestujete na delší dobu do zahraničí nebo na druhou stranu republiky a bojíte se, že přijdete o svou lásku? I vztah na dálku může mít své kouzlo a násobně tak obohatit vás oba. Jak tuto interakci udržet a na co se připravit? Veškeré rady přichází z pětileté zkušenosti a 8000km vzdálenosti.
mapa na ruce
V první řadě se obrňte pořádnou dávkou odvahy. Ač vás mohou čekat nové a skvělé věci v nové zemi, nesmíte se strachem a smutkem před nimi nechat uzavřít. Zůstaňte otevřeni a komunikujte. Mějte zcela jasný záměr s vašim vztahem, protože to vám pomůže překonat veškerý čas strávený odděleně. Hodláte zůstat přátelé a po návratu být zase pár nebo chcete udržovat společný život i přes danou situaci? Musíte se smířit s možností, že se v životě vašeho partnera může objevit zajímavý člověk nebo příležitost. V tomto případě se tomu můžete pouze bránit a trpět nebo jej podpořit a užít si to s ní/m. Musíte si tedy vytvořit jakousi toleranci a pochopení pro nedostatek fyzického kontaktu. Jistě se po nějaké době octnou tyto pocity i u vás a budete jen rádi, pokud vás přítel ve vaší cestě podpoří. Máte jedinečnou příležitost, jak růst sám za sebe, a přitom pozorovat vývoj vaší drahé polovičky. Svým způsobem je to velmi krásný čas pro objevování sama sebe.
Zůstaňte si blízcí, volejte si na Skype. Máte spoustu času na povídání a probírání svých pocitů, cílů, tužeb. Můžete si zprostředkovat i velmi zajímavý zážitek, pokud zabruslíte i do svých tužeb v intimním životě. Nebojte se objevovat. Jen to vás udrží nablízku.
pár držící se za ruce
Kromě povídání se spolu můžete dívat na seriály nebo filmy, tvořit hudbu a texty, sdílet recepty. Pravidelně si posílejte bláznivé fotky na rozzáření dne. Pokud je časový rozdíl problémem, zařiďte si společný kalendář (např. na google) a sepište si plán, kdy na sebe budete mít čas. Pomůže vám také, když budete mít podporu okolí, proto se nebojte o svém vztahu mluvit.
Vzhůru vašemu odhodlání, přeji mnoho trpělivosti.