Vánoční výzdobu letos nechte na dětech. Budete mít doma jedinečnou a originální atmosféru a za hubičku.

Přemýšlíte už nad vánoční výzdobou a chtěli byste mít letos něco jiného než loni a možná také něco jiného než všichni ostatní? Zkuste do výroby vánočních dekorací letos zapojit i své děti. Jejich fantazie je přeci jen originální a nejlepší a domov vám hned bude úplně jinak zářit. Společné chvilky, které u tvoření společně strávíte, berte jako příjemný bonus. Nemusí to být nic složitého a určitě nepotřebujete být nijak extra zruční. Tyhle snadné vánoční ozdobičky zvládnou větší děti klidně i samotné. Inspirujte se.
ozdoba andílek

Vánoční andílek z vatových tampónků

Něco tak obyčejného jako vatové odličovací tampónky jistě doma všichni máte. Nachystejte si dva odličovací tampónky na jednoho andílka. Dále budete potřebovat polystyrenovou kuličku, tavnou pistoli a několik drobných kamínků na ozdobení. Černý fix pak poslouží na pomalování obličeje. Samotný postup je velmi jednoduchý. Jeden tampónek stačí zahnout do tvaru kužele a ten druhý v polovině rozstřihnout. Slepíme všechny tři části k sobě, tak aby kužel tvořil tělíčko anděla a dvě půlky vytvořily křídla. Na polystyrenovou kuličku stačí namalovat fixem obličej a přilepit k tělíčku. Kamínky ozdobte tělíčko andělíčka, aby se co nejvíce třpytil, a máte hotovo. Takových andělíčků vytvořte klidně více a pověste si je například na zelené větvičky jehličnanů nebo kamkoliv jinak, jak zkrátka uznáte za vhodné.
sněhové vločky
A co by to byly Vánoce bez sněhových vloček. Ty si snadno vytvořte z obyčejného barevného nebo bílého papíru. Vločku budete sice muset z papíru vystřihnout ale skvělé je, že vločky nikdy nemusí mít stejný tvar, takže se nemusíte snažit o žádné umělecké dílo. Vystřiženou vločku podle vlastního přání potřete lepidlem a ihned posypte třpytkami. Ty mohou být jakkoliv barevné, slaďte je například s barvou ostatních ozdob. Třpytkami nešetřete a nechte je zaschnout. Zbytek třpytek, které se nezachytí, můžete poté zpátky sesypat do krabičky a využít zase příště. Třpytky můžete aplikovat i z druhé strany vločky a takto krásně třpytivou vločku můžete zavěsit třeba na okno.