Plůtek a plot


Malou zahrádku můžeme koupit, ale musíme si kolem ní udělat velký plot. Pokud nám ovšem nevadí cizí lidé a psi, kteří nám tam budou lozit kdy se jim zachce, pokud stavbu plotu vynecháme nebo odsuneme na vedlejší kolej. Takže raději plot udělejte a ten bude všude hlásat, že to je vaše území a nikdo sem nemá co lézt.

Plot má tedy ochrannou funkci, ale ve velké míře také estetickou. Hezký plot hodně napoví o majiteli pozemku nebo zahrádky. Starý a rezavý drát, natažený na dvou dřevěných kolících o vás také hodně napoví, ale v tom negativním slova smyslu. Proto zde máme další důvod si svůj majetek obehnat něčím pořádným.

plůtek

A co volit? Jaký materiál? Ono je to v podstatě jedno, ale je dobré brát v potaz účel plotu. Pokud jde jen o vnitřní plůtek mezi záhony, postačí pár nízkých kousků něčeho a máme to hotovo. Jde-li o plot v pravém slova smyslu, je třeba začít přemýšlet trochu více.

Je třeba vzít v úvahu nejen to, aby bránil vstupu cizím osobám, ale i další okolnosti. Chcete si na zahradu pořídit pořádného psa? V tom případě doporučuji plot s betonovým ukotvením v zemi, protože pes se dokáže podhrabat a pak páše neplechu. Zvláště je-li poblíž háravá fena, tak pes dokáže divy. Proto musí být plot pevný jako skála. Další aspekt je ten, zda chcete, aby bylo vidět na vaše soukromí. Někomu to nevadí, protože má hezkou zahrádku a někdo nechce, aby mu ji kdokoli očumovat. V každém případě zvažte plot dřevěný.

ozdobný plot

Je jich více druhů a vy si vyberte dle potřeby a aspektů výše popsaných. Zahradní dřevěné ploty můžete dostat i bez shánění. Stačí se podívat na internet a to tak, že kliknete na odkaz v předchozí větě. To vás automaticky přehodí na web, kde je těchto plotů dostatek a je zde zaručen velmi pestrý výběr. Zcela určitě si zde vyberete stejně jako už si vybraly tisícovky zákazníků před vámi. A všichni byli spokojeni.