Mobilní domy jsou neuvěřitelně praktické

Mobilní dům je rok od roku více diskutované téma. Je to moderní, zajímavé a praktické. Hlavní výhodou těchto obydlí je, že se snadno dají převést z místa na místo. Například karavany, ty zná v podstatě každý z nás. Využívají se nejčastěji na dovolené. Někdo je využívá při cestování za prací. Ale co si budeme povídat, je to spíše přechodné řešení. Pokud potřebujeme neustále nebo často měnit místo, kvůli zaměstnání nebo i jiným záležitostem, není od věci popřemýšlet právě o mobilním domě. Nabídne nám určitý standard a luxus v podobě bydlení, jako bychom žili v domě či bytě.

Mobilní dům

Ne nadarmo se tomuto obydlí říká dům na kolečkách. Platí to do slova a do písmene. Pro celoroční bydlení je třeba zajistit zateplení. Proč někteří lidé dají přednost mobilnímu domu před klasickým bydlením i když nepotřebují cestovat, tudíž dům převážet? Protože je to jednoduché zařizování vlastního bydlení. Koupit, převést na pozemek, zateplit, vybavit a je hotovo. Lehce se dá kdykoliv prodat a prostě odvést a zůstane jen pozemek s kterým se dá naložit znovu jakkoliv od základů. Velice praktické.

Příroda a slunce

Spousta lidí je také využívá sezónně na rekreaci. Nemají pevnou chatu, která stojí pořád na jednom místě a oni se vracejí pouze tam. Mají mobilní dům, který si na léto či zimu převezou na vybrané místo a příští sezónu zase jinam. Tohle je skvělé. Mít vlastní bydlení kdekoliv se nám jen zlíbí a zalíbí. Já osobně bych svůj pojízdný dům odvezla sezónně na hory. Tam je krásně v létě i v zimě. Hory mají svoje kouzlo. V létě jezdit na kole a zdolávat kopce. A díky tomu se udržovat ve skvělé kondici. V zimě naopak šup na lyže nebo snowboard. A po sportovním dni se vrátit do svého domečku na kolečkách a užít si trochu pohody s drinkem v ruce. Ráno vstávat a koukat na východ slunce s šálkem kávy v ruce. Zní to přímo pohádkově!