Nejlepší řešení, jak zjistit pravdu

Jen proto, že máte nějaké kilo navíc, to nemusí znamenat nutně to, že máte nadváhu nebo trpíte obezitou. K vašemu překvapení můžete mít i ideální váhu. Že to není možné? Celkem dost dobře ano, každý má totiž nějaké své výpočty a teorie, ale přece jenom se nejblíže pravdě podíváte do očí, když si vypočtete index BMI https://www.bmikalkulacka.cz/. Naštěstí zase k tomu nepotřebujete tak moc. Postačí základní údaje o vaší hmotnosti, výšce, věku a nezapomeňte správně určit i pohlaví. Díky BMI kalkulačce se výsledek objeví rychle, ale v podstatě vám toho ještě moc neprozradí.

měření s váhou

Ukazatel vašeho zdraví

Číslo, které se objeví, má určitou hodnotu, která se musí správně vyhodnotit. Na to existuje tabulka, která je takovým ukazatelem, jak to s vámi vypadá. Lidé s normálními hodnotami mají přirozeně daleko lepší výsledky i po zdravotní stránce a také daleko nižší výskyt civilizačních chorob. Ten, komu tyto hodnoty začnou přerůstat do vyšších čísel, nebude to mít zrovna lehké. S narůstající váhou začínají stoupat i zdravotní rizika, která jsou spojená s vysokou hladinou cholesterolu, bolestí kloubů, onemocnění srdíčka a cév a stranou nezůstává ani cukrovka. Aby to nebylo zase až tak jednostranné, tak nízká váha, také není ideální, protože zvyšuje riziko osteoporózy a způsobuje další trávicí a jiné problémy.

ruce s jídlem

Ideální hmotnost lze získat v každém věku

Pokud čísla podle indexu BMI nedopadnou zrovna příznivě, tak to ještě neznamená, že není žádné východisko, spíš naopak, to by měla být hnací síla, jak situaci změnit. Upravit jídelníček to by měl být začátek, zvolit taková jídla, která budou zdravá a dostatečně nasytí. Žádná drastická dieta, která povede do jo-jo efektu není na místě. Ale na druhou stranu přidat do svého denního programu trochu chůze navíc, je úplně nejlepší řešení. Rozhodně se dále vyplatí si dát pozor na rafinované cukry nebo lákavé krekry, ani ty nebudou ideálním společníkem při večerním odpočinku. A už vůbec zde není na místo na výmluvu, že jsme příliš staří. Zredukovat hmotnost lze v každém věku.