Nejoblíbenější deskové hry současnosti

            V současnosti se deskovým hrám už nedostává takové slávy jako kdysi. Všichni se už přesunuli k počítačům a hrají hry s dokonalou grafikou a propracovaným příběhem. Ale je tu stále několik nadšenců, kteří se snaží, aby „deskovky“ ještě nevymřely. Většina níže zmíněných her je už z minulého století, ale stále si drží posty nejhranějších her i do tohoto století. A pokud byste si je chtěli zahrát, naleznete je v hračkárnách nebo ve specializovaných prodejnách (Albi apod.).
hra backgamon

Monopoly

            Tato slavná hra rozvíjí Vaše podnikatelské schopnosti. Na několik hodin se z Vás stane podnikatel, který má své impérium. To musí rozšiřovat. Je to vlastně vcelku jednoduché – musíte nakupovat podniky, získávat z nich peníze a snažit se, aby byly co nejúspěšnější. Hra vyšla v mnoha verzích. Nejznámější je asi Monopoly Národní edice – Česká republika, Monopoly Hra o trůny nebo Monopoly E-Banking.

Osadníci z Katanu

            Hra Osadníci z Katanu dostala několik ocenění a proslavila se po celém světě. Hlavním principem je stavění vesnic, měst a cest, které je spojují. K postavení vesnice a prakticky jakékoliv věci ve hře je ale zapotřebí několik surovin. Ty dostanete jen za určitých podmínek. Cílem je získat určitý počet bodů (vesnice = 1 bod, město = 2 body). Hráč, který získá tento počet jako první, vyhrává. Ke hře si můžete dokoupit i mnoho dodatků, jako například Osadníci z Katanu – Zámořské objevy.
člověče nezlob se

Activity

            Je spíše rozšířená mezi dětmi, ale neměla by chybět na žádném večírku dospělých! Velmi vtipná a kreativní hra dokáže z nudné chvíle vytvořit kopec srandy. Hra spočívá v tom, že se skupina rozdělí na páry, které soutěží spolu proti sobě. Vždy má jeden z nich za úkol popisovat, dělat pantomimu nebo kreslit nějakou určitou věc. Pokud to ten z dvojice uhodne, můžou si svou figurku posunout o políčko vpřed. Hra má mnoho variant a pravidla se můžou lišit. Nejznámější variantou je Activity Děti, Activity Original a Activity Junior.