Poslední závod F1 sezóny 2021

V poslední době je jeden z oblíbených sportů Formule 1. Minulá sezóna byla velice napínavá, jelikož titul mistra světa neobhájil sir Lewis Hamilton, sedminásobný mistr světa ve formuli 1. Jelikož bylo bodování Lewise Hamiltona a Maxe Verstappena s minimálním rozdílem, tak byl poslední závod rozhodující. Došlo k nehodám i zvláštním rozhodnutím od ředitele FIA. V předposledním kole jel před jezdci safety car, kvůli nehodě Latifiho. Od ředitele FIA padlo ne moc moudré rozhodnutí, a to takové, že safety car mají předjet jen jezdi, kteří byli na konci pořadí závodu. Nikoliv přední místa. To nahrálo do not Maxu Verstappenovi, který měl vyměněné pneumatiky na měkké, které se rychle zahřejí a jsou určené pro rychlý závod, i když vydrží jen pár kol. Lewis Hamilton zůstal na starých pneumatikách, takže po zajetí safety caru do boxu měl výhodu Verstappen, který již zmiňovanému Hamiltonovi sebral osmý titul mistra světa. 

sport

Často se pak spekulovalo, zda Hamilton svou kariéru neukončí z důvodu zklamání a nepřekonání porážky. Hamilton se však do sezóny 2022 vrátil a nad koncem této sezóny neuvažoval. Do nové sezóny se vrátil s novým kolegou. Jeho dřívější kolega Bottas zamířil z Mercedesu do stáje Alfa Romeo. Novým kolegou je bývalý jezdec stáje Williams George Russell. Mladý jezdec, který si zaslouží pozornost.

sport

V dřívější sezóně byl náhradním jezdcem Mercedesu. Kvůli covidu, který postihl Hamiltona, byl Russell za něj nasazen do monopostu Mercedesu. Vedl si výborně, mohl získat první místo, což byl pro každého šok. Bohužel při pit stopu mechanici udělaly chybu při výměně pneumatik Russellovy formule a bohužel skončil daleko za prvním místem. Nyní už náhradním jezdcem není, ale je právoplatným hlavním jezdcem Mercedesu. Určitě se můžeme těšit na velké věci, které tento mladý jezdec dokáže. Určitě ho nemůžeme podceňovat.