Stará komoda

Starožitná komoda je velmi pěkná a věřím, že udělá z každého moderního domova pěkný pohled. Mě se moc líbí kombinace nového a moderního nábytku se starým a retro nábytkem. My jsme dříve to tak měli, dokud se naši rodiče nerozvedli. A to pak začal boj o věci a majetek. O dům se nějak podělili nebo se vyplatili, tohle nevím jistě, ale největší boj a hádky byly o starožitný nábytek Staré retro židle, stůl a taky starožitná komoda. Tu starožitnou komodu chtěli oba dva! Musím říct, že jsme byla z toho v šoku, jak se k sobě rozhádaní rodiče dokáži chovat. Takové hádky a nevraživost jen kvůli starému nábytku?

Nádherná retro komoda.

Starožitná komoda je opravdu moc pěkná a má pěknou řezbu slunečnic a dalších pěkných lučních květin, ale nikdy by mě nenapadlo, že bude o starožitnou komodu takový zájem. A pak jsem se to dozvěděla. Ta starožitná komoda má hodnotu šedesát tisíc. A to ještě není všechno. Maminka si ji chtěla nechat jako památku, ale otec ji chtěl po rozvodu, aby ji pak mohl prodat, protože otec je docela dost zadlužený. A to maminka nechtěla dopustit. Starožitná komoda byla maminčiny babičky, ale dostali to jako svatební dar, a tak se museli nějak podělit. Ale jak? Maminka taky neměla peníze nazbyt, ale otci dala třicet tisíc, tedy půlku za komodu. Jenže se nikdy nedohodli. A tak kvůli soudu museli komodu buď prodat nebo mu maminka musela dát půlku peněz. A tak maminka prodala auto, aby mohla otce vyplatit.

Komoda byla důvodem hádky rodičů.

A vám by se taky líbila starožitná komoda tak moc, že byste se o ní hádali jako malé děti? Myslím, že jak kdo. Když jde o dědictví, a hlavně památku na zesnulého, tak se toho člověk zbavuje. Já teď taky s maminkou zápasíme o zlatý malinký prstýnek, který byl mé babičky. My ho dostaly obě, že si máme půjčovat, ale s maminku se stále škádlíme, kdo z koho. Nicméně starožitná komoda to není, tak je velmi vzácná a má svůj krásný příběh. Nakonec ale starožitná komoda zůstala mamince a já jsem ráda.