Už jste nakupovali v zásilkovém obchodě?

Zkusili jste to a koupili si něco přes zásilkový obchod? Možná Vám to zní skoro staromódně, vždyť dnes se skoro všechno provádí přes web online. Někteří vědí, co to zásilkový obchod je, znají to už z dob minulých, zato třeba s nakupováním online moc zkušenosti nemají. Zásilkový obchod je postavený na zasílání nabídkových katalogů zboží, které nabízejí svým zákazníkům. Nabídka výrobků je široká, od oblečení, bot, přes kosmetiku, čistící prostředky, vybavení domácnosti až po potřeby pro domácí mazlíčky, sladkosti, dekorace atd.
nakupování v pohodlí
Zákazníkům jsou zasílány katalogy v průběhu celého roku, buď dle ročního období, nebo dle tematického zaměření katalogu. Objednávku zboží můžete provést buď skrzetištěný objednávkový formulář, který je součástí zaslaného katalogu, kde vyplníte kód zboží, název zboží, počet kusů, cenu, Vaši adresu, případně zatrhnete políčko, díky kterému si můžete zakoupit určitý výrobek za extra výhodnou cenu. Poté formulář zašlete vložený do obálky na adresu zásilkového obchodu. Další možností je navštívit internetové stránky zásilkového obchodu a objednávku provést skrze jejich e-shop. Tento způsob nabízí větší možnosti výběru zboží oproti tištěnému katalogu, který má omezený počet stran. Zakoupené výrobky můžete zaplatit kartou přes internet, platbou z bankovního účtu, nebo na dobírku. Dodání zboží je různé, některé obchody Vám zboží zašlou do týdne, u některých si musíte počkat i několik týdnů. S případným vrácením výrobků nebývají problémy, obchody si chtějí své zákazníky udržet, takže Vám vyjdou vstříc.
online nakupování
Nejznámější zásilkové obchody u nás:
– Bonprix
– Blanche Porte
– Atlas for men
– Otto
– Magnet
– Witt International
– Orion
– Magnet 3 Pagen
– Halens
– Petrklíč
– Klingel

Zásilkové obchody mají stále spoustu zákazníků, i přes dnešní možnosti a vymoženosti, které s pokrokem souvisejí. Existuje totiž ještě hodně lidí, kteří mají rádi papír, rádi otáčí papírovou stránku jednu po druhé a v klidu si prohlížejí nabídku zásilkového obchodu. Jakmile si vyberou zboží, nic nebrání podat objednávku a těšit se na balíček. V předvánočním období je potřeba být trochu trpělivější z důvodu většího množství objednávek, které zásilkový obchod expeduje. Proto je rozumné objednávat s předstihem, ne v největší špičce, jinak se Vám může stát, že Vám budou případné vánoční dárky z katalogu zaslány až po Vánocích.